Організація і обробка електронної інформації
(ООЕІ)

Ме­тою ку­р­су “Організація і обробка електронної інформації” є  озна­йо­м­лен­ня сту­де­н­тів з найсучаснішими  методами прийняття рішень, засобами обробки табличних даних, таких як фінансово-економічні розрахунки,  робота з базами даних,  програмування для  Microsoft Excel засобами VBA, набуття студентами навиків проведення  різнотипного аналізу економічної інформації.

Економічні  та виробничі розрахунки, вибір оптимальних варіантів, прийняття рішень – із подібними проблемами часто зіштовхуються робітники різного рівня: від рядових менеджерів до керівників крупних компаній. Нажаль у вітчизняній практиці існує дуже мало прикладів широкого застосування комп`ютерної техніки, програм і алгоритмів автоматизації цього процесу. Існують об`єктивні причини слабкої автоматизації цієї області діяльності, наприклад, складність формалізації процесів і постановка задач у достатньо універсальному формулюванню. В такій ситуації створення програм для широкої аудиторії користувачів стає складним, і частіше всього програми створюються за спеціальними замовленнями урозрахунку на застосування у конкретній організації. Однак подібне рішення проблеми може дозволити собі не кожна організація, так  як вартість подібної розробки може бути достатньо значною і для неї потрібна дуже кваліфікована постановка задачі і ретельний підбір алгоритмів рішення.

Для приватного підприємця або невеликої фірми хорошою альтернативою спеціалізованим програмам може бути використання стандартних офісних програмних засобів. У електронної таблиці Excel є усі необхідні засоби і можливості для виконання економічних, виробничих, оптимізаційних розрахунків. Деякі можливості, наприклад подубова діаграм і звідних таблиць, є хорошим доповненням обчислювальних засобів. У графічному вигляді інформація сприймається значно легше, тому застосування цих засобів може суттєво полегшити аналіз результатів роботи організації. Деяким користувачам можуть знадобитися різноманітні вбудовані  функції для фінансових обчислень, інженерних та статистичних розрахунків.

За допомогою Excel легко можна створити засіб рішення конкретної задачі для конкретної організації. Саме індивідуальний підхід до рішення достатньо складних задач і наявність надійних алгоритмів дозволяють одержати рішення швидко і ефективно.

Застосування Excel має й іншу важливу перевагу: користувач може при необхідності створювати і застосовувати стандартні форми вихідних документів. Крім того, в Excel є потужні інструменти для програмування. За допомогою Excel можна  скласти набір власних засобів для виконання необхідних розрахунків. Такий інструментарій може використовуватися як у  вигляді тимчасового засобу, так і  на тривалий строк.